Sara Amamiya is a character from Hime to Otome no Yakimochi Love featuring very long orange hair and pink eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 97914 |
|---|---|
| Name | Sara Amamiya |
| Other Names | 天都 沙良 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Hime to Otome no Yakimochi Love |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ringo Aoba, 青葉りんご, あおば りんご |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | July 1 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 155cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 82cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sara Amamiya
Profile
Sara Amamiya is a character from Hime to Otome no Yakimochi Love.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Orange hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Orange | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Alxdna joined |

Facebook 
Hime to Otome no Yakimochi Love