Miori Aino appears in pieces / Wataridori no Somnium as one of the main characters with very long blue / green hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98105 |
|---|---|
| Name | Miori Aino |
| Other Names | 藍野 深織 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | pieces / Wataridori no Somnium |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kanae Iwasaki, 岩崎可苗, いわさき か なえ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 162cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Miori Aino
Profile
Miori Aino is a character from pieces / Wataridori no Somnium.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Blue / Green hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Blue / Green | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
15 
Facebook 
pieces / Wataridori no Somnium