|
☰ Links
|
|
| ID | 98665 |
|---|---|
| Name | Mikuri Amamiya |
| Other Names | 天宮 みくり |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Amairo Chocolate |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Cinnamon Yatsuhashi, 八ッ橋 しなもん, はちっきょうしなもん |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | November 10 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 154cm |
| Weight | 46kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 76cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mikuri Amamiya
Profile
Anime girl Mikuri Amamiya is a character from Amairo Chocolate.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Orange hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Orange | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Amairo Chocolate