Kotoha is one of the main characters from Amazing Grace -What color is your attribute?- known for very long purple hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98757 |
|---|---|
| Name | Kotoha |
| Other Names | コトハ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Amazing Grace -What color is your attribute?- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Souffle Yomogi, , よもぎすふれ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 166cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 66cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kotoha
Profile
Kotoha is a character from Amazing Grace -What color is your attribute?-.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Purple hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Hadeh joined |
| RagnaTB joined |

Facebook 
Amazing Grace -What color is your attribute?-