Sasha Alexeievna Maiakovskaia appears in Amanatsu Adolesence as one of the main characters with long white hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98904 |
|---|---|
| Name | Sasha Alexeievna Maiakovskaia |
| Other Names | サーシャ・アレクセーエヴナ・マヤコフスカヤ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Amanatsu Adolesence |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Airi Ishihara, 石原 愛依梨, いしはら あいり |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 95cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sasha Alexeievna Maiakovskaia
Profile
Sasha Alexeievna Maiakovskaia is a character from Amanatsu Adolesence.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and White hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| hehege joined |
| gauss joined |
| ratwithaface joined |

Facebook 
Amanatsu Adolesence