Haruka is a character from Kamisama no Shippo ~Etogami-sama tachi no Ongaeshi~ featuring medium-length pink hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 99820 |
|---|---|
| Name | Haruka |
| Other Names | はるか |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kamisama no Shippo ~Etogami-sama tachi no Ongaeshi~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Miyabi Kagura, 神楽雅, かぐら みやび |
| Tags | sandals, horns, cow |
| Personality | |
| Bust | 105cm |
| Waist | 64cm |
| Hip | 92cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Haruka
Profile
Haruka is a character from Kamisama no Shippo ~Etogami-sama tachi no Ongaeshi~.
They have been indexed as Female Adult with Purple eyes and Pink hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ouriah joined |

Facebook 
Kamisama no Shippo ~Etogami-sama tachi no Ongaeshi~