Anzu Yukimura appears in D.C. II ~Da Capo II~ as a hauptcharakter character with brustlänge weiß hair and gelb eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 291 |
|---|---|
| Name | Anzu Yukimura |
| Other Names | 雪村杏(ゆきむらあんず) |
| Role | Hauptcharakter |
| Primary Assignment | D.C. II ~Da Capo II~ |
| Medientyp | anime |
| Gesprochen von | Tae Okajima, 岡嶋妙, おかじま たえ |
| Tags | braids, bow, hair ribbons, hair loop, stockings, ribbon, school uniform |
| Persönlichkeit | |
| Height | 143cm |
| Weight | 34kg |
| Bust | 69cm |
| Waist | 49cm |
| Hip | 73cm |
| Birthday | January 29 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Club | Drama |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Anzu Yukimura
Profil
Anzu Yukimura is a character from D.C. II ~Da Capo II~.
They have been indexed as Weiblich Kind with Gelb eyes and Weiß hair that is Brustlänge length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Gelb | |
| Haarfarbe | Weiß | |
| Haarlänge | Brustlänge | |
| Scheinbares Alter | Kind | (Teen) |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
D.C. Da Capo (Series) (2002)
D.C. II ~Da Capo II~ (2006)
D.C. II ~Da Capo II~ (2007)
D.C.P.K. ~Da CaPoker~ (2008)
D.C. II Da Capo II: Second Season (2008)
D.C.II P.S. ~Da Capo II~ Plus Situation (2008)
D.C. II ~Da Capo II~ To You (2009)
D.C.I&II PSP ~Da Capo I&II Plus Communication Portable~ (2010)
A.G.II.D.C. ~RPG Gakuen 2.0 Circus Shijou Saidai no Kiki!?~ (2011)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 