One of the notable characters from Honoo no Haramase Tenkousei, Ruri Hikabe is recognized for 腰まで / 腰より 青 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 17579 |
|---|---|
| Name | Ruri Hikabe |
| Other Names | 日下部 瑠璃(ひかべ るり) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Tenkousei |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Kei Mizusawa, 瑞沢渓, みずさわ けい |
| タグ | stockings, hairclip, braids, school uniform, tie, star, gymnast |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ruri Hikabe
プロフィール
Ruri Hikabe is a character from Honoo no Haramase Tenkousei.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 青 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Lover of Tatsuya Tagami
Student of Konoka Miyamae
Friend of Arisa Minami
Friend of Haruka Sakai
Friend of Sae Fujiwara
Friend of Wakana Misaki
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Ranceasterisk joined |
| Kerqus_ joined |
1
Facebook 
Honoo no Haramase Tenkousei
Honoo no Haramase (series)