One of the notable characters from Honoo no Haramase Tenkousei, Wakana Misaki is recognized for 腰まで 青 hair and 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 6790 |
|---|---|
| Name | Wakana Misaki |
| Other Names | 三咲 若菜(みさき わかな) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Tenkousei |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Minami Hokuto, 北都南, ほくと みなみ |
| タグ | star, tie, school uniform, ponytail, hair ribbon, neckerchief, kansai accent, cheerleader |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 110cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Wakana Misaki
プロフィール
Wakana Misaki is a character from Honoo no Haramase Tenkousei.
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and 青 hair that is 腰まで length.
Profile
160cm 110(M)・60・88制服を押し上げる大きな胸と、健康的な長い足。童顔。左利き。
佐枝や、遥たちと仲がいい。
チアリーディング部に所属するクラスメイト。
胸が大きすぎるせいで、よく痴漢に合う。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Lover of Tatsuya Tagami
Student of Konoka Miyamae
Friend of Arisa Minami
Friend of Haruka Sakai
Friend of Ruri Hikabe
Friend of Sae Fujiwara
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1
Facebook 
Honoo no Haramase Tenkousei
Honoo no Haramase (series)