Ryoko Mikado is a character from To Love-Ru- Trouble featuring 首まで 赤 hair and 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 19732 |
|---|---|
| Name | Ryoko Mikado |
| Other Names | 御門 涼子 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | To Love-Ru- Trouble |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Harumi Sakurai, 櫻井浩美, さくらい はるみ |
| 声優 | Masako Jou, 城 雅子, じょう まさこ |
| タグ | labcoat, doctor, cheek curls, stockings, mini skirt |
| Personality | |
| Birthday | September 9 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 171cm |
| Weight | 59kg |
| Bust | 95cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 91cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ryoko Mikado
プロフィール
Ryoko Mikado is a character from To Love-Ru- Trouble.
They have been indexed as 女性 大人 with 緑 eyes and 赤 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 赤 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
To Love-Ru- Trouble (2008)
Motto To Love-Ru (2008)
To Love-Ru (Series) (2008)
To Love-Ru Darkness (2012)
To LOVE-Ru Darkness 2nd (2015)
Quotes | View all 12 | Add
|
0 likes
She's such an honest child. |
|
0 likes
She's been through so much and only knows what it means to fight. |
|
0 likes
Sort of. |
|
0 likes
Is she fitting in well? |
|
0 likes
She probably takes after whoever's been raising her. |
|
0 likes
Please look after her, Momo-san. |
|
0 likes
Assassins and witch doctors move around in the same circles. |
|
0 likes
I thought so. |
|
0 likes
By the way, how is she? |
3
Facebook
Play Voice Sample
