☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 22768 |
|---|---|
| Name | Manami Tamura |
| Other Names | 田村 麻奈実 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | My Little Sister Can't Be This Cute |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Satomi Satou, 佐藤聡美, さとう さとみ |
| タグ | glasses, school uniform, ribbon |
| Personality | |
| Birthday | May 4 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 160cm |
| Weight | 47kg |
| Bust | 84cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Manami Tamura
プロフィール
Anime girl Manami Tamura is a character from My Little Sister Can't Be This Cute.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 茶色 hair that is 耳まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 耳まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Older sister of Iwao Tamura
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 11 | Add
|
1 likes
Eh? No way, I like Anna x Haru too! |
|
0 likes
Kyou-chan, good morning! |
|
0 likes
They're so cute! |
|
0 likes
What did you say? |
|
0 likes
Really? You're making me blush. |
|
0 likes
So Kirino-chan has morning practice... |
|
0 likes
See you tomorrow! |
|
0 likes
...his younger sister. |
|
0 likes
She's also pretty and has good grades. |
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Similar Characters
Also from My Little Sister Can't Be This Cute
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| Shippudennarutobbbbb joined |
12
2

Facebook 
Play Voice Sample
My Little Sister Can't Be This Cute
