Ruri Gokou appears in My Little Sister Can't Be This Cute as an unsorted character with 腰まで 黒 hair and 赤 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 22766 |
|---|---|
| Name | Ruri Gokou |
| Other Names | 五更 瑠璃 / 黒猫 (Kuroneko), Kuroneko |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | My Little Sister Can't Be This Cute |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Kana Hanazawa, 花澤香菜, はなざわ かな |
| タグ | collar, hair ribbons, otaku, hime cut, blunt bangs, gothic lolita, tights, cross, mole, flower |
| Personality | |
| Birthday | April 20 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 155cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 77cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
5 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
57 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
14 Character of the Month nominations |
|
Ruri Gokou
プロフィール
Ruri Gokou is a character from My Little Sister Can't Be This Cute.
They have been indexed as 女性 Teen with 赤 eyes and 黒 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | (青) |
| 毛の色 | 黒 | (紫) |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Older sister of Tamaki Gokou
Older sister of Hinata Gokou
Appears as | Edit Assignments
My Little Sister Can't Be This Cute (2010)
Dengeki Bunko: Fighting Climax (2014)
Dengeki Bunko: Crossing Void (2019)
14
77
53
80
Facebook
Play Voice Sample
