Shizune Hakamichi appears in Disability Girls Act 1 as one of the main characters with 首まで 青 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 24192 |
|---|---|
| Name | Shizune Hakamichi |
| Other Names | 羽加道 静音 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Disability Girls Act 1 |
| Media Type | ビジュアルノベル |
| 声優 | |
| タグ | bow, school uniform, glasses, deaf, mute, class rep |
| Personality | |
| Birthday | May 6 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Weight | 53kg |
| Waist | 52cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shizune Hakamichi
プロフィール
Shizune Hakamichi is a character from Disability Girls Act 1.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 青 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 首まで | (耳まで) |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Friend of Shiina Mikado 'Misha'
Cousin of Lilly Satou
Cousin of Akira Satou
Older sister of Hideaki Hakamichi
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| jabiluru joined |
1
2
Facebook 
Disability Girls Act 1
Disability Girls