One of the notable characters from Maken-Ki!, Lilou Finnian is recognized for 肩まで 黒 hair and 緑 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 33691 |
|---|---|
| Name | Lilou Finnian |
| Other Names | リール フィニアン (Rīru Finian) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Maken-Ki! |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Rina Hidaka, 日高里菜, ひだか りな |
| タグ | gothic lolita, headdress, curly hair, hair tube, twin, military uniform, tights |
| Personality | |
| Bust | 67cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 71cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Lilou Finnian
プロフィール
Lilou Finnian is a character from Maken-Ki!.
They have been indexed as 女性 Child with 緑 eyes and 黒 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Child | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Twin Sister of Aililou Finnian
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
/from/マケン姫っ!/uploads/chars/36226-916988386.png)
Facebook 
Maken-Ki!