Muu appears in Silicon Magic ~Umareru Mae Kara Anata Senyou?!~ as one of the main characters with 腰まで / 腰より ピンク hair and オレンジ eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 44845 |
|---|---|
| Name | Muu |
| Other Names | ミュー (Myuu) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Silicon Magic ~Umareru Mae Kara Anata Senyou?!~ |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Tomoe Tamiyasu, 民安ともえ, たみやす ともえ |
| タグ | twintails, hair ribbons, maid, headdress, frills, collar, stockings, lipstick, boots, ribbon, ahoge, chibi, arm bands |
| Personality | |
| Height | 153cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Muu
プロフィール
Muu is a character from Silicon Magic ~Umareru Mae Kara Anata Senyou?!~.
They have been indexed as 女性 Teen with オレンジ eyes and ピンク hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | オレンジ | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Feano255 joined |
| Sdsz joined |
| Animekid78 joined |
/from/しりこん☆まじっく ~生まれる前からあなた専用?!~/uploads/chars/4758-1309634031.png)
Facebook 
Silicon Magic ~Umareru Mae Kara Anata Senyou?!~