Natsumi Murakami is an unsorted character from Negima! Magister Negi Magi known for 首まで ピンク hair and 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 13465 |
|---|---|
| Name | Natsumi Murakami |
| Other Names | 村上 夏美, Actrix Timida (Timid Actress) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Negima! Magister Negi Magi |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Mai Aizawa, 相沢舞, あいざわ まい |
| タグ | knee highs, plaid, ribbon, school uniform, spiky hair, freckles, vest |
| Personality | |
| EN Voice Actor | Majken Kunishima |
| Birthday | October 21 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 151cm |
| Bust | 74cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 79cm |
| Club | Drama |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Natsumi Murakami
プロフィール
Natsumi Murakami is a character from Negima! Magister Negi Magi.
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and ピンク hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | (黄色) |
| 毛の色 | ピンク | (青 / 緑) |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Roommate of Chizuru Naba
Roommate of Ayaka Yukihiro
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Negima! Magister Negi Magi
Kawaii or NOT?!
| Feano255 joined |
| Sdsz joined |
| Animekid78 joined |

Facebook 
Negima! Magister Negi Magi