|
☰ Links
|
|
| ID | 13449 |
|---|---|
| Name | Chizuru Naba |
| Other Names | 那波 千鶴, Chizu-nee |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Negima! Magister Negi Magi |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Misa Kobayashi, 小林美佐, こばやし みさ |
| タグ | knee highs, plaid, tie, school uniform, cheek curls, hair intakes, mole, curly hair, vest |
| Personality | |
| EN Voice Actor | Amy Rosenthal |
| Birthday | January 29 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Blood Type | A |
| Height | 172cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chizuru Naba
プロフィール
Anime girl Chizuru Naba is a character from Negima! Magister Negi Magi.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 赤 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | (赤) |
| 毛の色 | 赤 | (茶色) |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Roommate of Natsumi Murakami
Roommate of Ayaka Yukihiro
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Negima! Magister Negi Magi
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|
60 
Facebook 
Negima! Magister Negi Magi
SKyongmania faved