Kanami Utashiro is a character from 1/2 summer featuring 首まで オレンジ hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 48136 |
|---|---|
| Name | Kanami Utashiro |
| Other Names | 詩代 叶, うたしろ かなみ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | 1/2 summer |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Atsumi Tanezaki, 種﨑敦美, たねざき あつみ |
| タグ | plaid, cravat, school uniform, hairband, bun, tsundere |
| Personality | |
| Height | 152cm |
| Personality | Energetic |
| Bust | 84cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kanami Utashiro
プロフィール
Kanami Utashiro is a character from 1/2 summer.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and オレンジ hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | オレンジ | |
| 毛の長さ | 首まで | (髪上げ / 不明) |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Sdsz joined |
| Animekid78 joined |
/uploads/chars/4758-147338623.png)
Facebook 
1/2 summer