|
☰ Links
|
|
| ID | 53279 |
|---|---|
| Name | Yomi |
| Other Names | 詠 (よみ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Senran Kagura |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Trina Nishimura, Anita Neukar, |
| 声優 | Ai Kayano, 茅野愛衣, かやの あい |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | February 10 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Blood Type | B |
| Age | 16 |
| Height | 160cm |
| Bust | 95cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 90cm |
| Hobbies | Sewing |
| Favorite food | Bean sprouts |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yomi
プロフィール
Anime girl Yomi is a character from Senran Kagura.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 / 緑 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 / 緑 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Senran Kagura (Series) (2011)
Senran Kagura (2013)
Senran Kagura: Shinovi Versus -Proof of Life (2013)
Senran Kagura: Portrait of Girls (2013)
Senran Kagura 2: Deep Crimson (2014)
Senran Kagura: Estival Versus (2015)
Senran Kagura: Peach Beach Splash (2017)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Senran Kagura
Kawaii or NOT?!
| Queenie joined |
1
5/from/閃乱カグラ/uploads/chars/7200-197384957.jpg)
Facebook 