One of the notable characters from Nuki Doki! ~Tenshi to Akuma no Sakusei Battle~, Nena is recognized for 腰まで / 腰より 赤 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 53656 |
|---|---|
| Name | Nena |
| Other Names | ネーナ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Nuki Doki! ~Tenshi to Akuma no Sakusei Battle~ |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | twintails, wings, collar, hair ribbons, corset, opera gloves, skirt, frills, thigh-high boots, succubus, tail |
| Personality | |
| Race | Succubus |
| Height | 158cm |
| Weight | 46kg |
| Bust | 87cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nena
プロフィール
Nena is a character from Nuki Doki! ~Tenshi to Akuma no Sakusei Battle~.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 赤 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 赤 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Younger Sister of Firika Mia Shatana
Enemy of Yamato Hitsuhara
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
台詞 | View All
“ How dare something on the same level of a pumpkin try to give its opinion to Nena... You've got some nerve! ”
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Sasebo joined |
| Rayu0 joined |
1
24
22
Facebook 
Nuki Doki! ~Tenshi to Akuma no Sakusei Battle~