Yuria Benifuzi is one of the main characters from Sakigake Generation! known for 腰まで / 腰より ピンク hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 65240 |
|---|---|
| Name | Yuria Benifuzi |
| Other Names | 紅藤 友梨亜 (べにふじ ゆりあ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Sakigake Generation! |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Eri Sendai, 仙台エリ, せんだい エリ |
| タグ | school uniform, stockings, sneakers, twintails, magician, ahoge, hair ribbons, animal hat |
| Personality | |
| Birthday | October 13 |
| Sign | Libra ♎ |
| Blood Type | A |
| Height | 145cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 54cm |
| Hips | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuria Benifuzi
プロフィール
Yuria Benifuzi is a character from Sakigake Generation!.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and ピンク hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
2
12/from/サキガケ⇒ジェネレーション/uploads/chars/5688-1191179926.jpg)
Facebook 
Sakigake Generation!