Hotaru Yuzuki is a character from Honoo no Haramase Tenkousei featuring 腰まで 紫 hair and 赤 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 6784 |
|---|---|
| Name | Hotaru Yuzuki |
| Other Names | 由月 蛍(ゆづき ほたる) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Tenkousei |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Maki Kobayashi, 小林眞紀, こばやし まき |
| タグ | star, tie, school uniform, hair intakes, odango, neckerchief |
| Personality | |
| Height | 166cm |
| Bust | 74cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 73cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hotaru Yuzuki
プロフィール
Hotaru Yuzuki is a character from Honoo no Haramase Tenkousei.
They have been indexed as 女性 Teen with 赤 eyes and 紫 hair that is 腰まで length.
Profile
166cm 74(B)・58・73学校が終わると自宅の中華料理屋「猫々」を手伝う。母親はいない。
元気で明るい。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Lover of Tatsuya Tagami
Student of Konoka Miyamae
Friend of Kanae Yumeno
Friend of Satomi Mikihara
Friend of Sayaka Minase
Friend of Susie Hamilton
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| kanakos joined |
1
Facebook 
Honoo no Haramase Tenkousei
Honoo no Haramase (series)