Satomi Mikihara appears in Honoo no Haramase Tenkousei as an unsorted character with 腰まで / 腰より 茶色 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 6786 |
|---|---|
| Name | Satomi Mikihara |
| Other Names | 三樹原 里美(みきはら さとみ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Tenkousei |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Mari Oda, 緒田マリ, おだ マリ |
| タグ | armband, hairclip, braid, glasses, hair intakes, school uniform, tie, star, neckerchief, maid, class rep, waitress |
| Personality | |
| Height | 161cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Satomi Mikihara
プロフィール
Satomi Mikihara is a character from Honoo no Haramase Tenkousei.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 茶色 hair that is 腰まで / 腰より length.
Profile
161cm 88(G)・57・87クラスの優等生、またはご意見番。
外見の真面目そうなイメージから「委員長」と言われるが、
あだ名で呼ばれると、自分は学級委員長じゃないと怒る。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Lover of Tatsuya Tagami
Student of Konoka Miyamae
Friend of Hotaru Yuzuki
Friend of Susie Hamilton
Friend of Kanae Yumeno
Friend of Sayaka Minase
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ImBurbechYou joined |
SKyongmania faved Yuusha o Intai Shite Yorozuya o Open Shita Kedo, Naze ka Adult Goods ni Ninki ga Shuuchuu Shiteiru Ken.
|
1
Facebook 
Honoo no Haramase Tenkousei
Honoo no Haramase (series)
SKyongmania faved