One of the notable characters from 1/7 no Mahoutsukai, Misuzu Kirishima is recognized for 腰まで / 腰より 青 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71028 |
|---|---|
| Name | Misuzu Kirishima |
| Other Names | 霧島 美涼 (きりしま みすず) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | 1/7 no Mahoutsukai |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Miku Ozaki, 尾崎未來, おざき みく |
| タグ | school uniform, tights |
| Personality | |
| Height | 174cm |
| Weight | 58kg |
| Bust | 84cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Misuzu Kirishima
プロフィール
Misuzu Kirishima is a character from 1/7 no Mahoutsukai.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 青 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| meltedsorbet joined |
/from/1/7の魔法使い/uploads/chars/11498-244879862.jpg)
Facebook 
1/7 no Mahoutsukai