Anime girl Kanae Touno is a teen with 腰まで length 黒 hair and 紫 eyes.
See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 72066 |
|---|---|
| Name | Kanae Touno |
| Other Names | 籐野 佳苗 (とうの かなえ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Future Girlfriend |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Toa Yukimura, 雪村 とあ, ゆきむら とあ |
| タグ | ponytail |
| Personality | |
| Height | 150cm |
| Bust | 76cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kanae Touno
プロフィール
Anime girl Kanae Touno is a character from Future Girlfriend.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 黒 hair that is 腰まで length.
Profile
過去からやってきた、小さい頃の佳苗先生。快活で活発で元気いっぱい! 人懐っこい性格で、グイグイと迫ってくる。
背伸びをしたいお年頃なので、おませなことを言ったり、大人ぶったりする。
それが余計可愛らしさを強調していたりする。
子供扱いをする大人が苦手なので、教師の佳苗先生には少し苦手意識を持っている。
“今の時間” に来てしまって困っていた時に助けてくれた主人公に興味津々。
「お兄さんって、恋人いるの? いないなら、私がなってあげよっか?」
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| King35768 joined |
| reewhyderp joined |
/from/ミライカノジョ/uploads/chars/6186-195045823.png)
Facebook 
Future Girlfriend