☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 75871 |
|---|---|
| Name | Hana Inuta |
| Other Names | 犬多 華 (いぬた はな) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Wan Nyan A La Mode! |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Mashiro Kazahana, 風花ましろ, かざはな ましろ |
| タグ | dog ears, tail, ahoge, headdress, bow, curly hair, hairclip, fruit, boots |
| Personality | |
| Birthday | June 30 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 159cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hana Inuta
プロフィール
Anime girl Hana Inuta is a character from Wan Nyan A La Mode!.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and ピンク hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | 獣 |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| TrojanHorse joined |
artmaster rated Classroom of the Elite 4th Season ★★★★★
|
/from/わんにゃん☆アラモード! ~どっちにするの?わんにゃんHなカフェ事情!~/uploads/chars/5688-180210722.jpg)
Facebook 

Wan Nyan A La Mode!
artmaster rated