☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 76130 |
|---|---|
| Name | Hinako Kominato |
| Other Names | 小湊 雛子 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Triage X |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Naomi Ozora, 大空直美, おおぞら なおみ |
| タグ | school uniform, ribbon, ahoge |
| Personality | |
| Age | 17 |
| Height | 153cm |
| Bust | 77cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 77cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hinako Kominato
プロフィール
Anime girl Hinako Kominato is a character from Triage X.
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and 茶色 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Similar Characters
Also from Triage X
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| Jfjfjjf joined |

Facebook 

Triage X