☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 76467 |
|---|---|
| Name | Yuzuko Michimura |
| Other Names | 路村 ゆずこ (みちむら ゆずこ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Tarareba |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Jun Miruno, ミルノ純, みるの じゅん |
| タグ | school uniform, stockings, hair ribbons |
| Personality | |
| Birthday | February 1 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 155cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuzuko Michimura
プロフィール
Anime girl Yuzuko Michimura is a character from Tarareba.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
1 given by Kliff 1 month(s) ago
Kawaii or NOT?!
Natsumimi rated Genshin Impact ★★★★★
|
2 /from/タラレバ/uploads/chars/11498-508964269.jpg)
Facebook 

Tarareba
Natsumimi rated