Vignette April Tsukinose is a character from Gabriel DropOut featuring 肩まで 紫 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 78431 |
|---|---|
| Name | Vignette April Tsukinose |
| Other Names | 月乃瀬・ヴィネット・エイプリル(つきのせ・ヴィネット・エイプリル) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Gabriel DropOut |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Saori Oonishi, 大西沙織, おおにし さおり |
| タグ | school uniform, sweater, knee highs, hairclip, ponytail, pjs, toy |
| Personality | |
| Birthday | October 10 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 155cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 80cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Vignette April Tsukinose
プロフィール
Vignette April Tsukinose is a character from Gabriel DropOut.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 紫 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 496 | Add
|
2 likes
Why are you frying that?! |
|
1 likes
Keep going straight! |
|
1 likes
Cut that out! Sit down already. |
|
1 likes
Nothing. |
|
1 likes
Busy with your video games, you mean? |
|
1 likes
That's no way for an angel to live. |
|
1 likes
It's a Hell TV program that sellstoo-good-to-be-true junk. |
|
1 likes
There. All better. |
|
1 likes
Sorry, Prez, Satania's a little... |
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Gabriel DropOut
Kawaii or NOT?!
Recksley faved Kimi ni Todoke 3rd Season
|
Recksley rated Mysterious Girlfriend X ★★★★★
|
33
16
37/from/ガヴリールドロップアウト/uploads/chars/5688-388967049.png)
Facebook
Play Voice Sample
Gabriel DropOut

Recksley faved
Recksley rated