☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 78433 |
|---|---|
| Name | Raphiel Ainsworth Shiraha |
| Other Names | 白羽・ラフィエル・エインズワース(しらは=ラフィエル=エインズワース) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Gabriel DropOut |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Kana Hanazawa, 花澤香菜, はなざわ かな |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | March 19 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 160cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 89cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Raphiel Ainsworth Shiraha
プロフィール
Anime girl Raphiel Ainsworth Shiraha is a character from Gabriel DropOut.
They have been indexed as 女性 Teen with 黄色 eyes and 白 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | 白 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 257 | Add
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Similar Characters
Also from Gabriel DropOut
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| xrdcftvgbhunjmk joined |
| Ramadhan joined |
/from/ガヴリールドロップアウト/uploads/chars/5688-786876086.png)
Facebook 
Play Voice Sample
Gabriel DropOut
