Koyuki Hinashi is a character from Fuuka featuring 胸まで 茶色 hair and 赤 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 78766 |
|---|---|
| Name | Koyuki Hinashi |
| Other Names | 氷無 小雪, ひなし こゆき |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Fuuka |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Saori Hayami, 早見沙織, はやみ さおり |
| 声優 | Jeannie Tirado, , |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | December 15 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 156cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Koyuki Hinashi
プロフィール
Koyuki Hinashi is a character from Fuuka.
They have been indexed as 女性 Teen with 赤 eyes and 茶色 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
2
3
Facebook 
Fuuka