Sara Iwami is a character from Fuuka featuring 腰まで 紫 hair and 紫 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 78767 |
|---|---|
| Name | Sara Iwami |
| Other Names | 石見 沙羅(いわみ さら) |
| Role | 主人公 |
| Primary Assignment | Fuuka |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Mikako Komatsu, 小松未可子, こまつ みかこ |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | October 12 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 173cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 90cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sara Iwami
プロフィール
Sara Iwami is a character from Fuuka.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 紫 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
/from/風夏/uploads/chars/5688-307397559.png)
Facebook 
Fuuka