One of the notable characters from Honkai Impact 3rd, Himeko Murata is recognized for 肩まで 赤 hair and 黄色 eyes.
See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 87793 |
|---|---|
| Name | Himeko Murata |
| Other Names | 無量塔姫子 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Honkai Impact 3rd |
| Media Type | mobile game |
| 声優 | Rie Tanaka, 田中理恵, たなか りえ |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | June 11 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 167cm |
| Weight | 55kg |
| Bust | 94cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 92cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Himeko Murata
プロフィール
Himeko Murata is a character from Honkai Impact 3rd.
They have been indexed as 女性 大人 with 黄色 eyes and 赤 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | 赤 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Honkai (Series) (2011)
Honkai Gakuen 2 (2014)
Honkai Impact 3rd (2014)
Girls' Frontline (2016)
Cooking with Valkyries (2019)
Cooking with Valkyries II (2020)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Alienx86 joined |
| yuyuan58 joined |
4
4
Facebook 