One of the notable characters from Pastel Memories, Komachi Satonaka is recognized for 肩まで 金髪 / 黄色 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 93021 |
|---|---|
| Name | Komachi Satonaka |
| Other Names | 里中 小町 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Pastel Memories |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Megumi Toda, 戸田めぐみ, とだ めぐみ |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | May 2 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 157cm |
| Weight | 54kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 81cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Komachi Satonaka
プロフィール
Komachi Satonaka is a character from Pastel Memories.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Pastel Memories