Joan appears in Queen's Blade: White Triangle as an unsorted character with 胸まで 金髪 / 黄色 hair and 黄色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 95215 |
|---|---|
| Name | Joan |
| Other Names | ジョーン |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Queen's Blade: White Triangle |
| Media Type | mobile game |
| 声優 | Azuki Shibuya, 澁谷梓希, しぶや あずき |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 176cm |
| Bust | 99cm |
| Waist | 66cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Joan
プロフィール
Joan is a character from Queen's Blade: White Triangle.
They have been indexed as 女性 大人 with 黄色 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| gyyrfhjtev joined |

Facebook 
Queen's Blade (Series)
Queen's Blade: White Triangle