|
☰ Links
|
|
| ID | 97757 |
|---|---|
| Name | Eri Masaki |
| Other Names | 真崎 英梨 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Love Clear |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Eriko Nakamura, 中村繪里子, なかむら えりこ |
| タグ | school uniform, ribbon tie, wavy hair, knee highs |
| Personality | |
| Birthday | October 25 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 162cm |
| Weight | 55kg |
| Bust | 87cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Eri Masaki
プロフィール
Anime girl Eri Masaki is a character from Love Clear.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 青 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
Elias rated A.I.C.O. Incarnation ★★★★★
|
| shdow02 joined |
| Kishyy joined |
Elias faved Killed Again, Mr. Detective?
|

Facebook 
Elias rated
Elias faved