One of the notable characters from HoneyComing, Mio Ogata is recognized for al cuello azul hair and azul eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 117 |
|---|---|
| Nombre | Mio Ogata |
| Other Names | 緒方 未央(おがた みお) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | HoneyComing |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Maki Kobayashi, 小林眞紀, こばやし まき |
| Etiquetas | neckerchief, hinnyuu, school uniform, ahoge, hairclip, heart, plaid |
| Personalidad | |
| Height | 150cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 81cm |
| Birthday | February 20 |
| Sign | Pisces ♓ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mio Ogata
Perfil
Mio Ogata is a character from HoneyComing.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Azul hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Azul | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Step-daughter of Hajime Ogata
Daughter of Minatsu Ogata
Step-sister of Kouichirou Ogata
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
HoneyComing
@HoneyComing RoyalSweet