☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 13337 |
|---|---|
| Nombre | Lisa Fukuyama |
| Other Names | 福山 リサ |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Girls Bravo |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Hunter MacKenzie Austin, Hunter Austin, Caroline Gilshian |
| Expresado Por | Yuki Matsuoka, 松岡由貴, まつおか ゆき |
| Etiquetas | mage, school uniform, neckerchief |
| Personalidad | |
| ES Voice Actor | Pilar Mora |
| Birthday | November 11 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Blood Type | B |
| Age | 15 |
| Height | 158cm |
| Weight | 44kg |
| Bust | 82cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
12 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Lisa Fukuyama
Perfil
Anime girl Lisa Fukuyama is a character from Girls Bravo.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Brother of Kazuharu Fukuyama
In love with Yukinari Sasaki
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes
Comentario
Similar Characters
Also from Girls Bravo
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
2
51
1
Facebook 

Girls Bravo