Miharu Sena Kanaka appears in Girls Bravo as a protagonista character with cadera / pasado de cadera rosa hair and rojo eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 13339 |
|---|---|
| Nombre | Miharu Sena Kanaka |
| Other Names | ミハル·セナ·カナカ |
| Role | Protagonista |
| Primary Assignment | Girls Bravo |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Ayako Kawasumi, 川澄綾子, かわすみ あやこ |
| Expresado Por | Michelle Ruff, Georgette Rose, Sophie Roberts |
| Etiquetas | facial mark, bow, hair intakes, hair ribbons, twintails, alien |
| Personalidad | |
| ES Voice Actor | Pilar Morales |
| Birthday | January 23 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Blood Type | O |
| Age | 16 |
| Height | 152cm |
| Weight | 41kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
9 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Miharu Sena Kanaka
Perfil
Miharu Sena Kanaka is a character from Girls Bravo.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rojo eyes and Rosa hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rojo | |
| Color de Cabello | Rosa | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Younger Sister of Maharu Sena Kanaka
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Girls Bravo
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Weeb666999 joined |
SKyongmania faved One Piece Film: Strong World
|
SKyongmania rated One Piece Film: Strong World ★★★★★
|
54 
Facebook 
Girls Bravo
SKyongmania faved