Maharu Sena Kanaka is a sub character from Girls Bravo known for hasta los hombros rojo hair and púrpura eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 13338 |
|---|---|
| Nombre | Maharu Sena Kanaka |
| Other Names | マハル·セナ·カナカ |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Girls Bravo |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Sayaka Ohara, 大原さやか, おおはら さやか |
| Expresado Por | Megan Hollingshead, Megan Hollingshed, Karen Thompson |
| Etiquetas | lipstick, alien, dress, odango, hair tube, hair intakes, opera gloves, tanned |
| Personalidad | |
| Birthday | July 24 |
| Sign | Leo ♌ |
| Age | 29 |
| Height | 168cm |
| Weight | 53kg |
| Bust | 92cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Maharu Sena Kanaka
Perfil
Maharu Sena Kanaka is a character from Girls Bravo.
They have been indexed as Femenino Adulto with Púrpura eyes and Rojo hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Púrpura | |
| Color de Cabello | Rojo | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Older sister of Miharu Sena Kanaka
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Girls Bravo
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
Elias rated New Game! ★★★★★
|
60 
Facebook 
Girls Bravo
Elias rated