|
☰ Links
|
|
| ID | 13452 |
|---|---|
| Nombre | Fuka Narutaki |
| Other Names | 鳴滝 風香 (Narutaki Fuuka) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Negima! Magister Negi Magi |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Alison Viktorin, Alison Retzloff, |
| Expresado Por | Kimiko Koyama, 古山貴実子, こやま きみこ |
| Etiquetas | vest, twin, twintails, v bangs, school uniform, ribbon, plaid, knee highs, ninja |
| Personalidad | |
| Birthday | December 6 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Age | 15 |
| Star Sign | Sagittarius |
| Blood Type | A |
| Height | 128cm |
| Likes | Pranks, Sweet foods |
| Dislikes | Ghosts |
| Birthyear | 1988 |
| Bust | 62cm |
| Waist | 46cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Fuka Narutaki
Perfil
Anime girl Fuka Narutaki is a character from Negima! Magister Negi Magi.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rosa eyes and Rosa hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rosa | (Marrón) |
| Color de Cabello | Rosa | (Naranja) |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Negima! Magister Negi Magi
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Mixxles joined |
| gore joined |

Facebook 
Negima! Magister Negi Magi