|
☰ Links
|
|
| ID | 13456 |
|---|---|
| Nombre | Kaede Nagase |
| Other Names | 長瀬 楓 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Negima! Magister Negi Magi |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Clarine Harp, , |
| Expresado Por | Ryoko Shiraishi, 白石涼子, しらいし りょうこ |
| Etiquetas | vest, plaid, tie, school uniform, ninja, hair tube, hair intakes, blunt bangs, ahoge, knee highs |
| Personalidad | |
| Birthday | November 12 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Star Sign | Scorpio |
| Blood Type | O |
| Height | 181cm |
| Likes | Pudding |
| Dislikes | Frogs |
| Club | Strolling club |
| Birthyear | 1988 |
| Bust | 89cm |
| Waist | 69cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kaede Nagase
Perfil
Anime girl Kaede Nagase is a character from Negima! Magister Negi Magi.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Verde hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Verde | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Negima! Magister Negi Magi
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Thunder2223 joined |

Facebook 
Negima! Magister Negi Magi