Misao Shima appears in Sin Kurosagi-Iro Shoujo as a sin clasificar character with al cuello azul hair and marrón eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 13673 |
|---|---|
| Nombre | Misao Shima |
| Other Names | 嶋 美佐穂 (しま みさほ) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Sin Kurosagi-Iro Shoujo |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Kanari Kanzaki, カンザキカナリ, かんざきかなり |
| Etiquetas | knee highs, glasses, school uniform, bow |
| Personalidad | |
| Height | 151cm |
| Weight | 40kg |
| Bust | 74cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 75cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Misao Shima
Perfil
Misao Shima is a character from Sin Kurosagi-Iro Shoujo.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Azul hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Azul | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Sin Kurosagi-Iro Shoujo