Alyssa Searrs is a sub character from Mai Hime known for hasta los hombros rubio / amarillo hair and azul eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 15024 |
|---|---|
| Nombre | Alyssa Searrs |
| Other Names | アリッサ・シアーズ |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Mai Hime |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Yuko Miyamura, 宮村優子, みやむら ゆうこ |
| Etiquetas | dress, hair ribbons, hairband, bow |
| Personalidad | |
| Birthday | April 1 |
| Sign | Aries ♈ |
| Age | 9 |
| Blood Type | AB |
| Height | 122cm |
| Weight | 22kg |
| Bust | 54cm |
| Waist | 49cm |
| Hip | 56cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Alyssa Searrs
Perfil
Alyssa Searrs is a character from Mai Hime.
They have been indexed as Femenino Niño with Azul eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Niño | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Mai Hime
My-Hime (Series)
Mai-HiME - The Genealogical Tree of Fate