Mio Sawada is a sin clasificar character from To Love-Ru- Trouble known for al cuello marrón hair and marrón eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 19727 |
|---|---|
| Nombre | Mio Sawada |
| Other Names | 沢田 未央 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | To Love-Ru- Trouble |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Chiemi Chiba, 千葉千恵巳, ちば ちえみ |
| Etiquetas | bow, knee highs, plaid, school uniform, glasses, twintails, vest |
| Personalidad | |
| Birthday | September 17 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 152.5cm |
| Weight | 45.5kg |
| Bust | 73cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 76cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mio Sawada
Perfil
Mio Sawada is a character from To Love-Ru- Trouble.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Marrón hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
To Love-Ru- Trouble (2008)
Motto To Love-Ru (2008)
To Love-Ru (Series) (2008)
To Love-Ru Darkness (2012)
To LOVE-Ru Darkness 2nd (2015)
Quotes | View all 1 | Add
|
0 likes
Lala-chi, good morning. |
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from To Love-Ru- Trouble
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| MrVladPlay joined |
| Natsu22s joined |
3
Facebook
Play Voice Sample
