Yui Kotegawa appears in To Love-Ru- Trouble as a sub character with al pecho negro hair and marrón eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 19728 |
|---|---|
| Nombre | Yui Kotegawa |
| Other Names | 古手川 唯 , こてがわ ゆい |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | To Love-Ru- Trouble |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Kaori Nazuka, 名塚佳織, なづか かおり |
| Etiquetas | bow, plaid, school uniform, tsundere, hinnyuu |
| Personalidad | |
| Birthday | May 3 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 162cm |
| Weight | 51kg |
| Bust | 88cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 87cm |
| Blood Type | B |
| Birthyear | 1990 |
Menu
|
|
| Day | |
9 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
18 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
20 Character of the Month nominations |
|
Yui Kotegawa
Perfil
Yui Kotegawa is a character from To Love-Ru- Trouble.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Negro hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Negro | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
In love with Rito Yuuki
Sister of Yuu Kotegawa
Appears as | Edit Assignments
To Love-ru - Trouble (2008)
To Love-Ru- Trouble (2008)
Motto To Love-Ru (2008)
To Love-Ru (Series) (2008)
To Love-Ru Darkness (2012)
To LOVE-Ru Darkness 2nd (2015)
Azur Lane (2017)
Quotes | View all 84 | Add
|
1 likes
A blackout? |
|
1 likes
How cute. |
|
0 likes
Just a minute, you two. |
|
0 likes
If he did something dirty now...
{please, if you're doing an ecchi show, don't cover the titties} |
|
0 likes
What's wrong? |
|
0 likes
Y-Yuuki-kun? |
|
0 likes
Could you be any more shameless? |
|
0 likes
O-Okay. |
|
0 likes
Yami-chan! |
1
5
Facebook
Play Voice Sample
