Nana Astar Deviluke is a personaje secundario character from Motto To Love-Ru known for hasta los hombros rosa hair and púrpura eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 20204 |
|---|---|
| Nombre | Nana Astar Deviluke |
| Other Names | ナナ・アスタ・デビルーク |
| Role | Personaje Secundario |
| Primary Assignment | Motto To Love-Ru |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Kanae Itou, 伊藤かな恵, いとう かなえ |
| Etiquetas | detached sleeves, twin, dress, corset, twintails, hairbow, tail, stockings, collar, hair tube, devil tail |
| Personalidad | |
| Birthday | August 8 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 151cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 68cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 77cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
11 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
30 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
7 Character of the Month nominations |
|
Nana Astar Deviluke
Perfil
Nana Astar Deviluke is a character from Motto To Love-Ru.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Púrpura eyes and Rosa hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Púrpura | |
| Color de Cabello | Rosa | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | (Hasta la Cintura) |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Sister of Momo Belia Deviluke
Sister of Lala Satalin Deviluke
In love with Rito Yuuki
Daughter of Gid Lucion Deviluke
Appears as | Edit Assignments
Motto To Love-Ru (2008)
To Love-Ru (Series) (2008)
To Love-Ru Darkness (2012)
To LOVE-Ru Darkness 2nd (2015)
Azur Lane (2017)
Quotes | View all 80 | Add
|
1 likes
What was I even trying to say?! |
|
1 likes
A beast! |
|
0 likes
Oh, you're awake? |
|
0 likes
I only knew my sister's friends from Earth. |
|
0 likes
Why is she so popular? |
|
0 likes
Y-Yeah, but I didn't mean completely! He's just... |
|
0 likes
Nana Aster Deviluke. |
|
0 likes
I see! |
|
0 likes
I'm kind of excited. |
7
7
Facebook
Play Voice Sample
