|
☰ Links
|
|
| ID | 23449 |
|---|---|
| Nombre | Black Heart |
| Other Names | ブラックハート |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Hyperdimension Neptunia |
| Tipo de Medio | video game |
| Expresado Por | Asami Imai, 今井麻美, いまい あさみ |
| Expresado Por | Erin Fitzgerald, , |
| Etiquetas | symbol in eyes |
| Personalidad | |
| Height | 160cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 83cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
7 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
5 Character of the Month nominations |
|
Black Heart
Perfil
Anime girl Black Heart is a character from Hyperdimension Neptunia.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Turquesa eyes and Blanco hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Turquesa | |
| Color de Cabello | Blanco | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
HDD form of Noire
Appears as | Edit Assignments
Hyperdimension Neptunia (2010)
Hyperdimension Neptunia (Series) (2010)
Hyperdimension Neptunia Victory (2012)
Hyperdimension Neptunia The Animation (2013)
Hyperdevotion Noire: Goddess Black Heart (2014)
Megadimension Neptunia VII (2015)
Azur Lane (2017)
Quotes | View all 31 | Add
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
artmaster rated Enjoy Summer Maximum ★★★★★
|
| Oryx joined |
12
9

Facebook
Play Voice Sample

artmaster rated