|
☰ Links
|
|
| ID | 23457 |
|---|---|
| Nombre | Noire |
| Other Names | ノワール |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Hyperdimension Neptunia |
| Tipo de Medio | video game |
| Expresado Por | Asami Imai, 今井麻美, いまい あさみ |
| Expresado Por | Erin Fitzgerald, , |
| Etiquetas | twintails, garter belt, dress, hair ribbons |
| Personalidad | |
| Height | 158cm |
| Weight | 43cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
14 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
4 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Noire
Perfil
Anime girl Noire is a character from Hyperdimension Neptunia.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rojo eyes and Negro hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rojo | |
| Color de Cabello | Negro | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Older sister of Uni
Human form of Black Heart
Friend of Blanc
Friend of Vert
Friend of Plutia
Enemy of Anonydeath
Appears as | Edit Assignments
Hyperdimension Neptunia (2010)
Hyperdimension Neptunia (Series) (2010)
Date A Live (series) (2011)
Hyperdimension Neptunia Victory (2012)
Hyperdimension Neptunia The Animation (2013)
Hyperdevotion Noire: Goddess Black Heart (2014)
Megadimension Neptunia VII (2015)
Azur Lane (2017)
NepNep☆Connect: Chaos Chanpuru (2017)
Date A Live: Spirit Pledge (2018)
MegaMiracle Force (2019)
Neptunia re★Verse (2020)
Quotes | View all 53 | Add
|
0 likes
Well, it wasn't bad... |
|
0 likes
Keep that a secret! |
|
0 likes
You've got the wrong idea. |
|
0 likes
We're behind schedule. |
|
0 likes
It's not like I consider you a friend— |
|
0 likes
Just put them over there. |
|
0 likes
Nursune Plain and the Trune caves nearby. |
|
0 likes
Stop trying to act cool! |
|
0 likes
Huh? |
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| lushxrii joined |
| Queenie joined |
3
3

Facebook
Play Voice Sample
