|
☰ Links
|
|
| ID | 23450 |
|---|---|
| Nombre | Blanc |
| Other Names | ブラン |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Hyperdimension Neptunia |
| Tipo de Medio | video game |
| Expresado Por | Wendee Lee, , |
| Expresado Por | Kana Asumi, 阿澄佳奈, あすみ かな |
| Etiquetas | hat, hammer |
| Personalidad | |
| Height | 144cm |
| Weight | 36kg |
| Bust | 71cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 77cm |
Menu
|
|
| Day | |
15 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
5 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Blanc
Perfil
Anime girl Blanc is a character from Hyperdimension Neptunia.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Marrón hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | (Inmortal) |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Human form of White Heart
Older Sister of Ram
Older Sister of Rom
Friend of Neptune
Friend of Noire
Friend of Vert
Appears as | Edit Assignments
Hyperdimension Neptunia (2010)
Hyperdimension Neptunia (Series) (2010)
Date A Live (series) (2011)
Hyperdimension Neptunia Victory (2012)
Hyperdimension Neptunia The Animation (2013)
Hyperdevotion Noire: Goddess Black Heart (2014)
Megadimension Neptunia VII (2015)
Azur Lane (2017)
NepNep☆Connect: Chaos Chanpuru (2017)
Date A Live: Spirit Pledge (2018)
MegaMiracle Force (2019)
Neptunia re★Verse (2020)
Quotes | View all 10 | Add
|
1 likes
Shut yer mouth! |
|
0 likes
I regret using rock-paper-scissors to decide the speaker. |
|
0 likes
Just because we stopped using force |
|
0 likes
Don't be so selfish. |
|
0 likes
doesn't mean we can become the best of friends overnight. |
|
0 likes
I said I was working! You friggin' deaf?! |
|
0 likes
I'm trying to work. |
|
0 likes
More importantly... |
|
0 likes
Sorry about that. |
14
11

Facebook
Play Voice Sample
